Památky a zajímavosti Bangkoku

Bangkok - Královský palácBangkok, to nejsou jen nevzhledné mrakodrapy, ale také spousta překrásných historických památek, především chrámů a klášterů.

K nejvýznamnějším památkám patří bezpochyby Královský palác a chrám Wat Phra Keo, které společně tvoří jeden ucelený komplex. Tento královský palác ale už neslouží jako sídlo králů, tím je palác Chitrlada, který se také nachází v Bangkoku, ale v části zvané Dusit. V chrámu Wat Phra Keo si můžete prohlédnout úchvatnou sochu Smaragdového Buddhy.

Nejstarším chrámem je ovšem Wat Pho, který je rovněž největší v Bangkoku. Obdivovat zde můžete například 46 metrů dlouhou pozlacenou sochu Ležícího Buddhy. Na návštěvu stojí i chrám Úsvitu, Wat Arun. K nejkrásnějším památkám v Bangkoku patří palác Vimanmek, který je zajímavý tím, že při jeho stavbě nebyl použit vůbec žádný hřebík. Jedná se o největší budovu ze zlaceného týkového dřeva. Najdete ho v parku Dusit, blízko současného sídla královské rodiny.

Kromě památek můžete během dovolené v Bangkoku navštívit i jiná zajímavá místa. Jedním takovým je například zábavní park Ancient City. Vznikl v roce 1970 a svým tvarem připomíná tvar Thajka. Najdete zde repliky těch nejvýznamnějších thajských památek. Zavítat můžete také na krokodýlí farmu. Co v Bangkoku rozhodně nesmíte vynechat, je návštěva Čínské čtvrti. Tato část města je tvořena úzkými uličkami, které jsou lemovány množstvím stánků. Jedná se o nejstarší část města.

Vyberte si nelevnější letenky do Thajska

Vedle ní se nachází chrám Zlatého Buddhy, Wat Traimit. Jak už samotný název napovídá, největší atrakcí tohoto chrámu je třímetrová zlatá socha Buddhy ze 13. století. Další úchvatný buddhistický chrám, Wat Saket (Zlatá hora), se nachází na kopci, kde se stojí také Phu Khao Thong. Je to místo, ze které je nádherný výhled na celé město. Za návštěvu stojí i Trůní palác Ananta Samakhom sloužící jako muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout sbírku umění i množství zlatých předmětů.

© Copyright 2024 | Bangkok (Thajsko) | www.bangkokem.cz
Provozuje: MFÁčko.cz