Doprava do a v Bangkoku

Bangkok - letiště BangkokZ pražského letiště Václava Havla se do Bangkoku, hlavního města Thajska, dostanete přibližně za 12 hodin. Záleží ale na tom, s kterou leteckou společností poletíte a kolikrát budete přestupovat.

Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak se do Bangkoku můžete dostat, je samozřejmě prostřednictvím letecké dopravy. Bohužel, v současné době neexistují z Prahy do Bangkoku přímé lety. Nejbližší letiště, které přímé lety zprostředkovává, je ve Vídni. Mezi leteckými společnosti, létajícími do Bangkoku z České republiky, najdete například Austrian Airlines, Lufthansa, KLM nebo třeba Air France. Rezervovat letenku si můžete už od 15 000Kč.

Většina letadel mířících do Bangkoku z Evropy přistává na mezinárodním letišti Bangkok Suvarnabhumi Airport, které se nachází asi 30 km od města. Jedná se o moderní letiště, které bylo slavnostně otevřeno poměrně nedávno, v roce 2006.

Z letiště se do města můžete dostat například vypůjčeným automobilem, který si vypůjčíte přímo na letišti. Z letiště pak do centra města pak vede hned pět dálnic, jenž jsou napojeny na vnější městský okruh. Ze samotného letiště vás autobus zdarma přepraví na autobusovou stanici, odkud se pak do hlavního thajského města dostanete městským autobusem. Využít můžete také klimatizovaný autobus Airport Express. Letiště je s městem spojeno také železnicí. Samozřejmě si můžete také vzít taxi.

Vyberte si zájezd podle svého vkusu

Ve městě pak máte možnost pohybovat se různými dopravními prostředky. Pokud použijete taxi nebo tradiční vozítko o třech kolech Tuk Tuk, hlavně nezapomeňte smlouvat.

K levnějším dopravním prostředkům patří především místní autobusy, v jejichž dopravním řádu se jde jen těžko vyznat. Proto je mnohem lepší používat místní metro nebo nadzemní dráhu Sky Train. Přepravovat se po městě můžete také pomocí lodní dopravy. Bangkoku se totiž někdy přezdívá „Benátky východu“.

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
© Copyright 2024 | Bangkok (Thajsko) | www.bangkokem.cz
Provozuje: MFÁčko.cz